Omis - Rafting na rzece Cetinie

Rafting czyli spływ na kajakach lub pontonach jest niezwykle popularną atrakcją w Omiszu. Myślę, że jest to pierwsze miejsce jakie przychodzi na myśl wielu osobom, planującym rafting w Chorwacji.

Spływ trwa ok. 3 godziny i odbywa się na rzece Cetinie a dokładniej pisząc rozpoczyna się on w miejscowości Slime a kończy się w Radmanove Mlinice.

Cetina spływ mapa

Należy wziąć ze sobą wygodne buty które będziemy mogli zamoczyć, mogą to być np. tenisówki, ręcznik, zegarek wodoszczelny oraz ubranie na przebranie które przyda nam się po spływie kajakiem lub pontonem.


Z pewnością wielu z nas zadaje sobie pytanie ile taki rafting w Omiszu kosztuje. Otóż wszystko zależy gdzie kupimy wycieczkę jednak zazwyczaj cena to ok. 27 euro.

Na pytanie czy warto zapłacić taką kwotę napiszę, że jak najbardziej tak. Sam spływ nie należy do trudnych i adrenaliny podczas jego trwania raczej nie uświadczymy jednak z pewnością delektować się będziemy naprawdę pięknymi widokami które towarzyszyć będą nam podczas całego spływu.
Cetina spływ

Dodatkową atrakcją z pewnością będą skoki ze skał do wody oraz pływanie w lodowatej wodzie w małej jaskini.


W podróż z nami wyruszy również fotograf który wykonuje zdjęcia w czasie całej wycieczki Po jej zakończeniu można kupić płytę z wykonanymi wcześniej zdjęciami. Koszt to ok. 15 euro.